نرم افزار چندرسانه ای پاره تن PDF چاپ ایمیل
نوشته شده توسط مهدی حافظی   
دوشنبه ، ۲۴ مرداد ۱۳۹۰ ، ۱۴:۵۹

 

 

صاحب امتیاز و سفارش دهنده: موسسه فرهنگي نرم افزاري آرمان

گرافیک، برنامه نویسی و انیمیشن: گروه نرم افزاری صهبا - مهدي حافظي

 

kh

 

فلسطين پاره تن اسلام است./ امام خميني

در طول دهه‌هاي اخير، قضيه فلسطين يكي از مهم‌ترين مسائل جامعه جهاني و اصلي‌ترين مسئله در جهان اسلام بوده است. حل اين مسئله و نجات اين سرزمين از اسارت غاصبان صهيونيست، مستلزم شناخت ابعاد مختلف اين ماجرا و زنده نگه داشتن آن است. از همين رو مؤسسه فرهنگي نرم‌افزاري آرمان با هدف آشنايي جامعه مخاطب خود با جوانب مختلف موضوع و ارائه محصولي جامع و مفيد در اين‌باره، پس از صرف ماه‌ها زمان و پژوهش و گردآوري محتوا، اقدام به توليد نرم‌افزار چندرسانه‌اي «پاره تن» با موضوع «مقاومت اسلامي فلسطين» نموده است. اين نرم‌افزار در 8 بخش دسته‌بندي و عرضه شده است.

1-پاره تن: اين بخش اختصاص دارد به بررسي سرگذشت سرزمين فلسطين در ادوار مختلف، جغرافياي طبيعي مناطق مختلف، تركيب جمعيتي و مذهبي، اقتصاد و ديگر موضوعات تاريخي و جغرافيايي مرتبط. از قسمت‌هاي جذاب اين بخش، مرور تاريخ فلسطين از هزاران سال قبل از ميلاد حضرت مسيح تا دوره معاصر است.

2-استكبار: محتواي اين بخش شامل بررسي مسائل بين‌المللي مرتبط با قضيه فلسطين است. نقش و اقدامات انگليس، آمريكا، جهان غرب و مجامع بين‌المللي در غصب سرزمين فلسطين و روند تأسيس رژيم صهيونيستي، روند به اصطلاح صلح، موضوع مهاجران يهودي و آوارگان فلسطيني، تهاجمات اين رژيم و بررسي جنگ 22 روزه قسمت‌هاي مختلف اين بخش را تشكيل مي‌دهد.

3-لانه عنكبوت: «تعرف الأشياء بأضدادها»؛ شناخت رژيم صهيونيستي و ابعاد مختلف آن، نقش مهمي در فهم شرايط امروز فلسطين دارد. در اين صفحه تاريخچه‌اي از زمينه‌سازي و انجام مهاجرت يهوديان به فلسطين، ساختارهاي سياسي، اقتصادي و نظامي اين رژيم و معرفي شخصيت‌هاي مطرح صهيونيست ارائه شده است. متن پروتكل‌هاي دانشوران صهيون، يكي از مهم‌ترين قسمت‌هاي اين بخش است.

4-توطئه تخريب: اين بخش اختصاص دارد به شهر بيت‌المقدس و مهم‌ترين بناهاي آن. مرور تاريخ پرفراز و نشيب اين شهر و وقايع مرتبط با آن، قسمتي از محتواي اين بخش را تشكيل مي‌دهد. مهم‌ترين قسمت اين بخش، مرتبط است به تاريخ مسجدالاقصي، مسجد قبه الصخره و ديوار براق (يا به قول صهيونيست‌ها ندبه) و اقدامات صهيونيست‌ها براي يهودي‌سازي اين شهر، تلاش براي تخريب مسجدالاقصي و ساخت معبد سليمان به جاي آن. اعتقادات صهيونيست‌ها درباره معبد سليمان و ديوار براق نيز در اين بخش بررسي شده است.

5-صدور انقلاب: در اين بخش ضمن مرور تاريخچه روابط رژيم پهلوي با رژيم اشغال‌گر اسرائيل، مبارزات، مواضع و مخالفت‌هاي مراجع و شخصيت‌هاي مذهبي آن دوره بررسي شده است. در ادامه موضع رسمي جمهوري اسلامي از جمله قوانين مرتبط و تعاملات شخصيت‌هاي فلسطيني با جمهوري اسلامي آمده است. در اين بخش متن ده‌ها نامه، سخنراني و پيام درباره قضيه فلسطين از امام خميني، مقام معظم رهبري، شهيد مطهري و شخصيت‌هاي ديگر ارائه شده است. همچنين ده‌ها قطعه صوتي و تصويري شامل سخنراني و كليپ از امام خميني، مقام معظم رهبري، امام موسي صدر، استاد رحيم‌پور ازغدي و ديگر بزرگان در رابطه با مسئله فلسطين در اين بخش جاي گرفته است.

6-مقاومت: اين بخش اختصاص دارد به بررسي مقاومت اسلامي و ملي در برابر رژيم غاصب صهيونيستي. تاريخچه مقاومت و شهداي آن، تاريخچه حماس، جهاد اسلامي، سازمان آزادي‌بخش فلسطين و جنبش فتح و شخصيت‌ها و عملكرد آنها از مهم‌ترين قسمت‌هاي اين بخش است. همچنين انتفاضه اول و دوم فلسطين و نتايج ان در اين بخش مورد بررسي قرار گرفته است.

7-مسئوليت جهاني: تمركز اين صفحه بر موضوع وحدت اسلامي به عنوان مقدمه لازم براي حل قضيه فلسطين است. بررسي ديدگاه‌هاي امام خميني و مقام معظم رهبري درباره وحدت اسلامي و پاسخ به شبهاتي درباره فلسطين از قبيل شايعه ناصبي بودن فلسطينيان و يا فروش زمين به يهوديان از جمله مهم‌ترين مطالب اين صفحه است. موضوع تحريم كالاهاي اسرائيلي و معرفي شركت‌هاي حامي صهيونيست به همراه 2 نمايشگاه درباره تحريم كالاهاي حامي اسرائيل، قسمت ديگري از اين صفحه را تشكيل مي‌دهد

8-ادبيات مقاومت: در اين بخش ضمن معرفي 20 شاعر، نويسنده، كارگردان و كاريكاتوريست، آثاري از آنان آمده است. همچنين بيش از 200 قطعه كاريكاتور درباره فلسطين، مقاومت، هلوكاست، سران عرب و صهيونيست و ... ارائه شده است. متن 6 داستان، قطعه ادبي و مقاله با موضوع ادبيات مقاومت قسمت ديگري از اين بخش را شامل مي‌شود.

نرم‌افزار چندرسانه‌اي«پاره تن» در يك حلقه دی وی دی و به زودی عرضه مي‌شود.

 

mainback

form 2

form 3

form 4

form 7

بهنگام کردن در دوشنبه ، ۲۴ بهمن ۱۳۹۰ ، ۱۰:۰۳
 

افزودن نظر


مهدی حافظی

 

menu 01menu 02menu 03menu 04menu 05

khane ma
fan

نظر سنجي

نظر شما در خصوص سايت شخصي من چيست؟
 

خبرنامه192
72
378
378
428539
ما 40 مهمان آنلاین داریم
hafezi_01

baner-header

baner-site